Lekcja przyrody

We wtorek 17 kwietnia uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji przyrody prowadzonej przez przedstawiciela firmy Wild Trip Company z Krakowa . Opiekun węży w ciekawy sposób zapoznał uczniów z faktami z życia węży: czym się odżywiają, jakie zamieszkują środowisko, w jaki sposób odbierają informacje z otoczenia, dlaczego zrzucają naskórek, kiedy bywają niebezpieczne i w jakich sytuacjach atakują, a także zwrócił szczególną uwagę na zachowanie człowieka przy wężach. Chętni uczniowie mogli dotknąć węża, a ci najodważniejsi owinąć na szyję. Wśród zaprezentowanych okazów znalazł się : Boa dusiciel , Wąż chiński, Pyton siatkowy, Wąż zbożowy, Lancetogłów meksykański, Pyton dywanowy.

Ligia Pieróg