Lekcja integracyjna z języka angielskiego

30.05. 2018 roku klasa II i V uczestniczyły w integracyjnej lekcji z języka angielskiego. Piękna pogoda nie sprzyja siedzeniu w ławce, dlatego dzieci mogły w ciekawy i kreatywny sposób powtórzyć i utrwalić materiał, który poznały w ciągu całego roku szkolnego. Uczniowie z ogromnym zapałem uczestniczyli w zajęciach na świeżym powietrzu. Wszyscy byli dla siebie bardzo pomocni i koleżeńscy.

Oto kilka przykładów zabawy z językiem angielskim na świeżym powietrzu:

1. Uczniowie odrysowują dłonie na chodniku i wpisują w nie słówka kojarzące się z latem. Można również zrobić słówkowe pary- na lewej dłoni piszą słowo po angielsku, na prawej jego znaczenie.
  2. Dzieci rysują wspólnie ogromną grę planszową z zadaniami do wykonania. Oprócz zadań językowych mogą się tam znaleźć również zadania ruchowe typu : ” zrób 5 pajacyków „.
  3. Uczniowie rysują długą i krętą trasę z przystankami na których będą znajdowały się słowa do przetłumaczenia, formują pociąg i w drogę ! Zatrzymują się na przystankach i głośno czytają słowa.
  4. Gra w kółko krzyżyk na chodniku, ale zamiast zwykłych symboli dzieci wpisują w kratki słowa z określonych kategorii dwoma różnymi kolorami kredy.
  5. Gra w klasy. Uczniowie mogą wypisać liczby oraz słówka z określonej kategorii. Jeden uczeń mówi, na słowo w języku angielskim a druga osoba musi doskoczyć do tego słowa i je przeliterować.
  6. Spacer. Przed spacerem nauczyciel wypisuje rzeczy, które możemy usłyszeć lub zobaczyć w trakcie spaceru na przykład: ” śpiew ptaków”, ” szczekający pies”, „czerwony samochód”, oczywiście wszystko po angielsku. W trakcie spaceru odhaczamy napotkane rzeczy. Uczniowie podczas zabawy używają zdań lub słów w języku angielskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

A. Potoczna