Szkoła Podstawowa w Harcie

im Ks. Bronisława Markiewicza 36-067 Harta tel.: (17) 230-11-93

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2018

on Wrzesień 28, 2018

Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy – organizację, która reprezentuje 800 mln Europejczyków z 47 krajów. W przygotowanie obchodów zaangażowane są liczne instytuty i stowarzyszenia działające w sektorze kultury i nauki języków, uniwersytety, a także szkoły. Od czasu jego ustanowienia w roku 2001, który ogłoszono Europejskim Rokiem Języków, Europejski Dzień Języków obchodzony jest co roku.

Uczniowie naszej szkoły w klasach II- VIII na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego wykonali plakaty promujące to wydarzenie oraz odkryli wiele ciekawostek związanych z różnymi językami. Uczniowie poznali najdłuższe słowa jakie istnieją w językach europejskich oraz najbardziej znane przysłowia w języku angielskim oraz niemieckim. Mogli się zmierzyć także z alfabetem rosyjskim i wspólnie odkrywali piękno kultury krajów europejskich.

Wydarzenie  to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie: ponad 200 języków europejskich,  24 języki urzędowe Uni Europejskiej,  około 60 języków regionalnych i języków mniejszości oraz wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata. Europejski Dzień Języków jest okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowania różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty na całym świecie.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć!

Anna Potoczna

Brak komentarzy.