Szkoła Podstawowa w Harcie

im Ks. Bronisława Markiewicza 36-067 Harta tel.: (17) 230-11-93

„ Dzień Głośnego Czytania”

on Październik 8, 2018

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

W naszej szkole taki dzień obchodziliśmy 2 października. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała:

– akcję głośnego czytania,

plakat promujący czytelnictwo.

Nauczyciele na każdej lekcji przez pierwsze 10 minut czytali uczniom literaturę piękną. Następnie każda klasa od oddziału przedszkolnego do VIII wykonała plakat promujący czytelnictwo i zachęcający do czytania. Plakaty ozdobiły korytarz naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do codziennego czytania książek, ponieważ:

– rozbudza to ciekawość świata;

– rozwija wyobraźnię;

– uczy myślenia i wartości moralnych;

– wyrabia nawyk czytania i zdobywania wiedzy;

-przygotowuje do wymagań jakie stawia nauka w szkole.

 

                                                                                                          Wiesława Dziura


Brak komentarzy.