„ Dzień Głośnego Czytania”

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

W naszej szkole taki dzień obchodziliśmy 2 października. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała:

– akcję głośnego czytania,

plakat promujący czytelnictwo.

Nauczyciele na każdej lekcji przez pierwsze 10 minut czytali uczniom literaturę piękną. Następnie każda klasa od oddziału przedszkolnego do VIII wykonała plakat promujący czytelnictwo i zachęcający do czytania. Plakaty ozdobiły korytarz naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do codziennego czytania książek, ponieważ:

– rozbudza to ciekawość świata;

– rozwija wyobraźnię;

– uczy myślenia i wartości moralnych;

– wyrabia nawyk czytania i zdobywania wiedzy;

-przygotowuje do wymagań jakie stawia nauka w szkole.

 

                                                                                                          Wiesława Dziura

You may also like...