Dzień Edukacji Narodowej, Pasowanie na ucznia

22 października 2018 r. odbyła się ważna uroczystość dla każdego ucznia zaczynającego szkolną edukację- pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Bronisława Markiewicza.

Uczniowie klasy pierwszej zostali powitani przez uczennice klasy drugiej, przewodniczącą szkoły Aleksandrę, a także przez Darię z klasy VII.  Następnie na pierwszaków czekała miła niespodzianka , występ młodszych kolegów i koleżanek z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p. Alicji Banaś. Przedszkolaki zaprezentowały układ choreograficzny do piosenki  „To jest Smerfów świat”, a także „Mucha w Mucholocie”. Ponadto w wierszach przygotowanych specjalnie na tę okazję przedszkolaki udzieliły kilku cennych rad na szkolne lata nauki swoim nie tak dawnym  kolegom i koleżankom z grupy.

Uczniowie klasy pierwszej po części artystycznej, w której recytowali wiersze, zaprezentowali piosenki pt. „Witaj nasza dobra szkoło” , „ Szkoło jak się masz” , złożyli z uniesioną prawą  dłonią ślubowanie na sztandar szkoły:

„ Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Po ślubowaniu i wypiciu z uśmiechem soku z cytryny:) przewodnicząca szkoły oznajmiła, że uczniowie klasy pierwszej mogą zostać uroczyście przyjęci do grona uczniów szkoły.

Po ślubowaniu  p. dyr. Beata Hadam przystąpiła do uroczystego pasowania uczniów klasy pierwszej.

Po pasowaniu uczniowie klas V-VIII,  w samodzielnie przygotowanej części artystycznej  z okazji Dnia Edukacji Narodowej,  przedstawili w zabawny sposób lekcje w naszej szkole.

Serdecznie podziękowania składam rodzicom uczniów z klasy pierwszej za pomoc w organizacji uroczystości , a także za przygotowanie tak okazałych rożków obfitości.

Ligia Pieróg